Janusz Piech

Janusz Piech

Janusz Piech

 

Nazywam się Janusz Piech. Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w nurcie behawioralno-poznawczym. Studia psychologiczne ukończyłem na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Poznaniu (specjalność – psychologia kliniczna). Ukończyłem również studia podyplomowe na kierunku Psychologia transportu Pedagogika i Resocjalizacja.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii w Lesznie, Zakładzie Poprawczym w Grodzisku Wlkp.. Swoje umiejętności rozwijam biorąc udział w specjalistycznych warsztatach, szkoleniach i konferencjach. Staram się być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w leczeniu zaburzeń.

Do psychologii podchodzę z pełnym zaangażowaniem, pomaganie stało się moją pasją. W pracy z drugim człowiekiem ważne jest dla mnie zaufanie, poczucie bezpieczeństwa oraz szanowanie granic. Lata spędzone za granicą nauczyły mnie otwartości na różnice pomiędzy ludźmi różnych narodowości, co jest pomocne w pracy z osobami przebywającymi na emigracji .

To jak myślimy, czujemy, postrzegamy siebie, innych ludzi, przyszłość nie przestaje mnie zachwycać. I nie przestaje mnie cieszyć to, że mogę pomagać ludziom w zrozumieniu siebie, tego co o sobie myślą i czują.

Prywatnie jestem mężem Małgorzaty. W czasie wolnym lubię usiąść z dobrą książką, posłuchać dobrej muzyki wykonywanej a capella. Wierząc, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch” staram się nie zapominać o sferze fizycznej, dlatego w wolnym czasie zawsze jest miejsce na sport i aktywny wypoczynek.