Beata Libner

Beata Libner

Beata Libner

Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Czteroletnią Szkołę Psychoterapii w Instytucie Ericksonowskim oraz wiele innych szkoleń. Łączę wiele podejść psychoterapeutycznych: psychologię pozytywną, podejście Gestalt oraz terapię behawioralno – poznawczą, terapię psychodynamiczną oraz oczywiście nurt Ericksonowski. Swoją wiedzę poszerzałam za granicą. Jestem praktykiem od 2006 roku. Swoje doświadczenie zaczynałam w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości. Pracuję z dorosłymi, młodzieżą, dziećmi. Prowadzę psychoterapię indywidualną, par i rodzinną. Moja praca jest poddawana stałej superwizji. Obecnie jestem przewodniczącą Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Zielona Góra.

Moja własna droga rozwoju osobistego wpłynęła na sposób, w jaki pracuję. Od dzieciństwa obserwowałam wnikliwie rzeczywistość i próbowałam zrozumieć, jak działają zasady rządzące tym światem.

Wiele lat błądziłam w ciemności. Rozczarowania, ból były bardzo częstym gościem w moim życiu. Wraz z powiedzeniem „szukaj a znajdziesz”, zaczęłam napotykać się na źródła, terapeutów i osoby, które skierowały mnie na właściwą drogę. Powoli świat wewnętrznych uczuć stawał się wolny od zewnętrznych zawirowań. Proces rozwoju nigdy się nie kończy, zamienia się w przygodę poszukiwania coraz większej pełni.

Później również ten zewnętrzny świat znacznie wyspokojniał, a czasowe zawirowania są jedynie zmieniającą się sytuacją, którą muszę przeżyć i problemem do rozwiązania. Wszystkie trudne uczucia, jak nuda, zawiść, złość, duma, smutek przestały być dla mnie niczym innym, jak jedynie wołaniem o miłość, reakcjami wynikającymi z lęku.

Droga rozwoju, którą proponuję moim pacjentom, to droga do wewnętrznego źródła miłości. Odnalezienie stabilności we własnych zasobach i nauczenie się funkcjonowania w tym świecie tak, aby skutecznie i w zgodzie z sobą realizować siebie. Uczę również świadomego przeżywania siebie i innych, tak aby trudne emocje nie wpływały destrukcyjne na życie.

Często ludzie pytają mnie, czy pracuję z danym problemem, np. z jakimś konkretnym rodzajem nerwicy lub problemem uzależnienia, moczeniem się, itp. Nasza psychika generuje setki zaburzeń, jeśli emocje są w nieładzie, a nasze relacje pełne lęku lub konfliktów.

W aptece można dostać pigułki na każdy konkretny objaw. Psychoterapia szuka i leczy przyczyny. Uzdrowienie umysłu, emocji, relacji pozwala objawom odejść.

Do każdego serca istnieje droga. Każdy zasługuje na miłość i ma prawo być na tym świecie. Każdy człowiek jest wyjątkowy.

Cena sesji: 200zł

Moje kwalifikacje